Лікування пульпіту

Лікування пульпіту

Пульпіт зуба - одна з найпоширеніших проблем, з якою люди звертаються в стоматологічні клініки. Проблема полягає в великій кількості причин, що провокують цю хворобу. Важливо своєчасно виявити хворобу, щоб уникнути неприємних наслідків. Пульпітолікування роблять в стоматології Euro-Zet досвідчені лікарі за доступними цінами.

Причини, що провокують пульпіт

Пульпіт провокують безліч причин. Основні з них такі:

 • Травми в області пародонта, переважно виникають через неправильне або несвоєчасного лікування зубів;
 • Запущений карієс;
 • Регулярне або тривале вживання продуктів, у складі яких великий вміст кислоти або цукру. Наприклад, фреші і соки з цитрусових, газовані напої, жувальні і карамельні цукерки, алкоголь, шоколад;
 • Брак кальцію (Ca) в організмі;
 • Температурні перепади, а саме: вживання гарячих напоїв після холодних страв і т. д.

Щоб лікування пульпіту було ефективним, краще відразу ж звертатися до лікарів стоматології Euro-Zet. Якщо цього не зробити, висока ймовірність розвитку гнійної форми і появи ускладнень.

Симптоми пульпіту

Гострий пульпіт проявляється у вигляді невеликої больовий реакції на солодке, кисле, холодне і гаряче. Переважно больові відчуття незначні, доставляють швидше дискомфорт, ніж сильний біль.

Надалі напади болю стають частішими і сильнішими. Загострення зазвичай відбуваються в нічний час. Це останній сигнал про те, що потрібно терміново звернутися до лікаря. На цій стадії захворювання дуже швидко прогресує, може перетворитися в гнійний пульпіт.

Якщо дотягнути до останньої стадії, то навіть стоматолога буде складно зрозуміти, який з зубів вражений захворюванням. Біль при цьому поширюється на всю щелепу, ясна починає кровоточити, емаль сіріє. У цьому випадку потрібна серйозна медична допомога, можливо, навіть хірургічна.

Види пульпітів

За симптоматиці визначається форма і стадія хвороби. Бувають такі форми пульпіту:

 • Гострий. На цій стадії зуб іноді ниє. При подразненні, наприклад, холодним повітрям, гарячими напоями / їжею і т. Д. Біль посилюється
 • Гнійний. Супроводжується постійними, досить гострими больовими відчуттями. На холоді вона трохи вщухає. Присутній запалення зубного нерва, під час якого є відчуття, що болить не від зуб, а горло або щока. На рентгені побачити конкретні зміни практично неможливо.

Гнійний пульпіт представлений двома формами. Перша - дифузний пульпіт. Він відрізняється пошкодженням всієї пульпи. Друга форма - вогнищевий. У цьому випадку страждає лише частина пульпи.

Особливості лікування гнійного пульпіту

Якщо присутній біль на постійній основі, яка додатково пульсує, висока ймовірність, що це гнійний пульпіт. Хвороба може протікати спільно з абсцесом в зубі або запаленням пульпи.

Якщо ігнорувати лікування гострого пульпіту, то він перетвориться в гнійний. Причому розвиток характеризується наступними процесами:

 • Скупчення в пульпі зуба значної кількості рідини серозного типу;
 • Формування молочної кислоти через великий обсяг серозної рідини;
 • Через молочної кислоти спостерігається зниження захисту на клітинному рівні;
 • Через ослаблення захисту спостерігається розпад зубних тканин.

Важливо розуміти, що гнійний пульпіт - серйозне, досить небезпечне захворювання. Через нього відбувається поява флюсів, що, в свою чергу, може привести до зараження крові.

Лікування гнійного пульпіту проводиться так:

 • Призначення знімка-рентгена;
 • Видалення пульпи або її ураженої ділянки;
 • Пломбування каналів зубних коренів.

Після цього лікарі настійно рекомендують дотримуватися регулярної та особливої ​​гігієни ротової порожнини. Пам'ятайте, що терпіти гнійний пульпіт не можна. Саме по собі таке захворювання не проходить. А своєчасне звернення до лікаря - можливість уникнути істотних наслідків для здоров'я, врятувати нерв і зуб.

Лікування пульпіту в Києві можна виконати в клініці Euro-Zet. Пацієнтів обслуговують кваліфіковані лікарі, ціни доступні, обслуговування на вищому рівні. А головне - допомога надається своєчасно і в повній мірі, що дуже важливо.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Запишіться зараз
і отримаєте 5% знижку