Пародонтоз

Пародонтоз

Пародонт, кажучи науковою мовою, - це тканина біля зуба, тобто ясна. Відповідно пародонтоз - це захворювання ясен, за ознаками трохи схоже на гінгівіт (запалення ясен), але значно глибше і масштабніше. При пародонтозі оголюються шийки зуба, ясна постійно кровоточать. В кінцевому рахунку запущене захворювання навіть може спричинити втрату зубів. Іншими словами, пародонтоз - це руйнування ясенний тканини. Десни поступово зменшуються в розмірах і кількості, в результаті чого корінь зуба оголюється.

Симптоми пародонтозу

 • Оголення коренів зубів;
 • Підвищена чутливість коренів зубів;
 • Незначний зубний наліт чи зубний камінь;
 • Загальний дискомфорт, в першу чергу естетичний, але також і фізичний;
 • Відчуття свербіння в яснах.

При пародонтозі відсутня освіту ясенних кишень. Зуби довгий час знаходяться в стабільному стані, і тільки при значному оголенні порушуються зв'язки, які утримують зуб в лунці. Тому, якщо не звертати увагу на захворювання (хоча при оголенні коренів посмішка втрачає красу і привабливість), велика ймовірність втрати всього зубного ряду.

Також при пародонтозі іноді відсутній запалення. Десни, незважаючи на поступове опускання, не змінюють свій колір - залишаються здорового рожевого відтінку. Це нерідко вводить пацієнта в оману, і він пізно звертається за лікарською допомогою.

Причини пародонтозу

 • Спадкові чинники;
 • Різні захворювання організму, на тлі яких і розвивається пародонтоз, наприклад цукровий діабет, атеросклероз і інші.

Як лікувати пародонтоз?

Особливістю пародонтозу є те, що захворювання носить не локальний, а великий характер, тобто поширюється на всю щелепу одночасно. Якщо при інших захворюваннях ясен може страждати тільки частина тканин і кілька зубів, то при пародонтозі - обидва зубних ряду повністю. Як вилікувати пародонтоз? Для цього від стоматолога і пацієнта потрібно злагоджена робота, спрямована на відновлення всіх тканин щелепи. На послугу лікування пародонтозу ціна вказана внизу сторінки.

Для уточнення діагнозу може знадобитися рентген всієї щелепи, на якому буде видно стан ясен і кісткової тканини - все структурні зміни, в тому числі через нестачу вітамінів.

Лікування пародонтозу носить комплексний характер і включає в себе:

 • Професійну чистку зубів (видалення нальоту, видалення зубного каменю з важкодоступних місць);
 • Масаж ясен, спрямований на відновлення кровообігу;
 • Прийом різних медикаментів, які допомагають поліпшити харчування ясен;
 • Прийом вітамінів.

Від пацієнта також потрібне ретельне дотримання гігієни порожнини рота. Важливо під час лікування проявити максимальний догляд за зубами - ретельно очищати їх кілька разів на день від нальоту, видаляти залишки їжі після їжі. Також самостійно можна робити масаж з різними маслами і кремами, що відновлюють живлення тканин.

Пародонтоз не можна не помітити, адже оголені шийки зубів - це досить не естетично. Тому при появі перших ознак негайно звертайтеся до лікаря, адже повернути усмішці колишню красу на початковій стадії розвитку захворювання значно простіше, ніж на пізній, запущеної. Лікування пародонтозу в Києві в клініці Euro-Zet допоможе призупинити руйнування тканин на тривалий термін, зберегти красу посмішки, а головне, зберегти ваші зубки міцними.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Запишіться зараз
і отримаєте 5% знижку