Лікування карієсу

Лікування карієсу

Карієс зубів - одне з найпоширеніших захворювань ротової порожнини. Викликається бактеріями, які спочатку вражають зовнішню поверхню зуба (всім відомі чорні плями на зубах), а з часом проникають у внутрішню структуру. У цьому випадку з'являється велика дірка в зубі, часом досягає його кореня. У перекладі з латинської мови слово карієс означає «гниття». Воно дуже точно характеризує процес, який відбувається в зубі. Бактерії поступово руйнують все тверді тканини, добираючись і до кореня, і нервів, які розташовані всередині зуба.

Особливості та причини карієсу

Основні причини карієсу - це:

 • Спадкові чинники;
 • Неправильне харчування: зловживання солодким, недостатнє вживання в їжу різних вітамінів (білків, фтору);
 • Погана гігієна порожнини рота;
 • Особливості імунітету (слина, наприклад, є природним очищувачом порожнини рота від різних бактерій.

У людей, які страждають сухістю в роті, карієс розвивається значно швидше. Симптоми хвороби:

 • Поява чорних або плям молочного кольору (наліт, який потім перетворюється в карієс);
 • Реагування зуба на холодні і гарячі продукти;
 • Неприємні або навіть больові відчуття (особливо при глибокому карієсі).

Лікування карієсу

Карієсу лікування залежить від стадії хвороби. А також від того, які зуби - постійні або молочні. Розрізняють декілька стадій карієсу. Діляться вони за ступенем ураження зуба:

 • Каріозна пляма (біле, молочного кольору або темного відтінку) - такий карієс лікується шляхом відновлення мінерального обміну в зубі - на зуб наноситься спеціальний розчин;
 • Поверхневий карієс (з'являється невелике чорне пляма і невелика порожнина, емаль зуба при цьому стає шорсткою);
 • Середній карієс - утворюється досить глибока порожнина;
 • Глибокий карієс - велика порожнина, захворювання характеризується сильним болем.

Глибокий карієс - хвороба останніх трьох стадій. Лікування поверхневого, середнього і глибокого проводиться давно відомим способом пломбування. Лікування глибокого карієсу виконують так: в хворому зубі висвердлюється невеликий отвір, яке необхідно для видалення каріозної порожнини. Туди встановлюється пломба.

Які бувають пломби

Існує кілька видів пломб, які використовуються для лікування карієсу:

 • З цементу - дуже міцні і надійні, проте недостатньо естетичні і дуже тверді, тому з часом під великий жувальної навантаженням перуть природну емаль зуба;
 • Світлові (светополімерние) - найбільш сучасні зубні пломби, які створюються з рідких полімерних матеріалів і тверднуть під впливом ультрафіолетових променів. Найдовговічніші пломби, які варіюються за кольором - їх можна підібрати дуже точно під відтінок натурального зуба.

Якщо у вас сильно запущений карієс, то стоматолог Euro-Zet може запропонувати установку зубної вкладки або зубної коронки. Зубна вкладка - це, по суті, велика пломба, яка створюється з керамічних матеріалів. Зубна вкладка виготовляється індивідуально під конкретного пацієнта і певну порожнину в зубі, за рахунок чого щільно прилягає і виглядає дуже естетично. Зубна коронка надівається зверху - вона необхідна в тому випадку, якщо зуб дуже сильно вражений карієсом і його видима частина зруйнована практично повністю.

Сучасна стоматологія пропонує пацієнтам різні види анестезії, тому бояться відвідин лікаря не потрібно - один невеликий укол в області ясен знімає будь-які неприємні відчуття, пов'язані з лікуванням зубів. Крім того, сучасні бормашини вже далеко не ті, якими користувалися лікарі кілька десятиліть тому - обладнання зазнало змін, так що лікування зубів практично не доставляє ніякого дискомфорту пацієнтові.

Доводити до останньої стадії не рекомендується ні в якому разі, оскільки захворювання нервів зуба (пульпіт) характеризується сильним болем і вельми проблематичним лікуванням. Тому, як тільки ви помітили на зубах невеликі чорні плями, негайно звертайтеся до стоматолога Euro-Zet, який вилікує карієс на передніх зубах або жувальних на ранній стадії, зберігши максимальну кількість природних зубних тканин.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Запишіться зараз
і отримаєте 5% знижку