Кіста Зуба

Кіста Зуба

Деякі захворювання зубів практично не виявляються на первинних стадіях, але в цілому є небезпечними для загального здоров'я, а не тільки для ротової порожнини. До них відноситься кіста на зубі. Вона розвивається досить повільно, поки людина веде звичне життя і ні про що не підозрює. Виявлення можливо виключно при використанні візіографу. Зазвичай люди дізнаються про проблему, коли відбувається випадання зубів, а на цьому етапі вже неможливо зупинити наслідки. Тому потрібно регулярно - кожні 6-12 місяців - бувати у лікаря на профілактичному огляді.

У чому небезпека кісти зуба?

Кіста на корені зуба - освіту пухлинного типу, переважно овальне, всередині якого міститься рідина жовтуватого кольору. Формується переважно саме в кореневій зоні. Самостійно освіта не розсмоктується і не проходить. При виявленні знадобиться комплексне лікування або видалення на більш пізній стадії. Особливо активне зростання кісти спостерігається під час застуди, а також в цілому при зниженні імунітету. Симптоматика проявляється, коли освіту досягає вже 2 мм в діаметрі.

Досить небезпечною є така проблема, як кіста зуба, симптоми якої проявляється в наступному:

 • Зростання лімфовузлів в області шиї;
 • Формування набряків в області, де сформувалася проблема;
 • Больові відчуття в яснах при жуванні і відкушуванні їжі, особливо твердої;
 • Наявність флюсів та свищів в роті;
 • Підвищення температури тіла, іноді різке;
 • Періодична поява знемоги, втоми;
 • Часті головні болі.

Лікування кісти зуба потрібно починати якомога раніше. Запущена проблема часто призводить до втрати одного і навіть декількох молярів. Крім цього, підвищується ризик перелому щелепи, запальних процесів в кістковій тканині, розвитку хронічного гаймориту і навіть зараження крові.

Причини формування кісти

Єдина причина утворення кісти - потрапляння інфекції. Бактерії проникають в ясна, і організм прагне побороти їх будь-якими способи. Один з таких методів - формування спеціальної «капсули» - кісти. З плином часу спостерігається її зростання, збільшення в розмірах. Це призводить до того, що страждають здорові тканини, моляри розхитуються. Тому якщо є кіста зуба, лікування повинно бути максимально швидким.

Можливі причини потрапляння кісти в ясна - це:

 • Ясна були травмовані;
 • Побічний ефект будь-якої хвороби інфекційного типу, переважно хронічного, наприклад, гаймориту;
 • Наявність останньої стадії карієсу, що зачіпає кореневу частину зуба;
 • Наявність запалення пульпи або пародонта, лікування якого пацієнт відтягував до останнього;
 • Проведення неякісного лікування зубів, наприклад, відсутність чищення каналів до пломбування і т. Д .;
 • Неправильна або недостатня гігієна рота і зубів;
 • Складності з прорізуванням зубів, переважно молочних у дітей або вісімок у дорослих.

Як проводиться лікування?

На видалення кісти зуба ціна залежить від стадії захворювання і обраних лікувальних методів. Проводиться діагностика і робиться огляд зубів на візіографі. Якщо прийти вчасно, наприклад, на регулярний профілактичний огляд, то проблему вдається виявити на початку і вчасно лікувати.

Досвідчені лікарі зі стоматології Euro-Zet до останнього прагнуть зберегти зуб, застосовуючи сучасні та ефективні техніки лікування. Якщо це неможливо зробити, проводять видалення. Залежно від розмірів виділяють гранульому (найменша), безпосередньо кісту і абсцес (може мати колосальні розміри). Ефективність лікування визначається і стадією, коли людина звернулася за допомогою.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Запишіться зараз
і отримаєте 5% знижку