Резекція верхівки кореня зуба

Резекція верхівки кореня зуба

Резекція зуба - це своєрідна альтернатива видалення. Перед стоматологом завжди стоїть завдання - спробувати врятувати зуби, обійтися без видалення, хоча б їх частини. Тому нерідко лікар вдається до процедури резекції замість видалення. Вона проводиться при формуванні освіти і тяжкому перебігу хвороб. Чи не кожен лікар береться за виконання цієї процедури хірургічного типу з огляду на її делікатності. Але в стоматології Euro-Zet ви можете розраховувати на кращі і сучасні методики лікування, спрямовані на збереження зуба і здоров'я в цілому.

Резекція і її особливості

Резекція - це втручання хірургічного типу, що припускає видалення ураженої частини зуба, а здорова залишається. Найчастіше застосовують при наявності злоякісної пухлини (це може бути гранульома або кіста), а також при складному перебігу пародонтиту.

Виконується резекція верхівки кореня безболісно. Людина буде в медикаментозному сні, болю він не відчуває. Важливе значення цієї методики - немає потреби видаляти коронку або пломбу під час усунення ураженої частини. Стоматолог підходить до проблеми через щелепних кісткову тканину.

Показання до виконання

Корінь зуба в його верхній частині схильний інфекції. Вона може проявлятися в якості побічного ефекту при лікуванні, яке було проведено неправильно, переважно некоректного пломбування каналів. А також висока ймовірність інфікування при наявності хронічного простудного захворювання. З плином часу інфекція переростає в пародонтит. При відсутності належного лікування згодом формується гранульома і навіть кіста.

Основна проблема полягає в тому, що людина може не підозрювати про наявність інфекції протягом не тільки декількох місяців, але навіть протягом років. Кіста повільно формується, самостійно не проходить, що і призводить до серйозних ускладнень.

Запобігти видалення кореня зуба можна тільки завдяки правильній та регулярної гігієни ротової порожнини і своєчасним оглядам у стоматолога. В середньому відвідування лікаря рекомендується кожні 6-12 місяців, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.

Резекція кореня зуба знадобиться в наступних випадках:

  1. Пародонтит. Це хвороба тканин біля зубів, причина - запалення. Призводить до руйнування кістки. Видалення показано при наявності наступної симптоматики: кровоточать, запалюються і опухають ясна, зуби дуже рухливі, є біль (частіше ниючий) і гнійні виділення.
  2. Гранульома. Це наріст, який утворюється з раніше інфікованих тканин. Зовні нагадує собою кісту, але за розміром не перевищує 5 мм. Процедура проводиться, якщо ортопантомограма покаже наявність гранульоми, а також в разі набряку ясна, гострого болю і нагноєння.
  3. Кіста. Це наріст овальної або круглої форми на корені зуба. Діаметр може бути до 2 см. Своєчасна резекція може врятувати моляр, якщо ж затягнути з лікуванням, висока ймовірність, що постраждають і сусідні зуби. Симптоми до проведення процедури - набряки, біль при вживанні їжі, підвищення температури тіла.

Як виконують резекцію?

Резекція верхівки кореня зуба виконується наступним чином:

  • Лікар проводить огляд і робить рентген;
  • Виконує збір анамнезу, готує до операції;
  • Вводиться місцева анестезія;
  • На яснах робиться надріз для доступу до кореня зуба;
  • Уражена верхівка відсікається;
  • Лунка промивається і заповнюється остеопластичним матеріалом;
  • Ясна вшивають.

Відвідування лікаря обов'язково після операції двічі протягом тижня, щоб переконатися в правильності загоєння і відсутності набряку. Шви знімають через 10-14 днів. Стоматолог Euro-Zet обов'язково дасть рекомендації для відновлення, підкаже, яким повинен бути домашній догляд.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Запишіться зараз
і отримаєте 5% знижку