Пломбування молочних зубів у дітей

Пломбування молочних зубів у дітей

Є дивовижна казка про зубну фею, яка забирає випали молочні зубки, а натомість приносить монетку. Придумана вона була спеціально, щоб діти не боялися випадання зубів, мріяли знайти подаруночок під подушкою як нагороду за втрату. Батьки в більшості випадків теж не бачать ніякої проблеми в загубленому молочному зубі, вважаючи їх тимчасовими. Як результат, ніхто не поспішає пломбувати, що вкрай невірно. Пломбування кореневих каналів молочних зубів і самих зубків повинно проводитися нарівні з постійними. Робиться це для того, щоб уникнути серйозних проблем в майбутньому.

Навіщо пломбувати молочні зуби?

Молочні зуби за своєю структурою є точно такими ж, як постійні. Іншими словами, у них є корінь, пульпа, а всередині її - нерв. Відмінності полягають в більш тонкої емалі і м'якому дентине. Як результат, карієс досить часто формується і розвивається дуже швидко. Це призводить до руйнування зуба.

Приблизно до 4 років виростають 20 молочних зубів у дитини. Через деякий час з'являються постійні моляри, шості зуби. Це говорить про те, що зовсім скоро все молочні випадуть, а на їх місці виростуть постійні.

Молочні зуби обов'язково потрібно лікувати. На місці передчасно віддаленого утворюється порожнеча. Її організм буде прагнути заповнити, що призведе до утворення щілин між іншими зубами і навіть їх зміщенням. Наслідок - оклюзія в майбутньому, що може привести до зубощелепної аномалії і дефектів різного ступеня.

Другий причина полягає в тому, що карієс або інше захворювання може поширитися на сусідні зуби. В результаті і вони можуть бути втрачені. Інфекція може вражати і постійні зуби згодом.

Як пломбують зуби?

Пломбування передніх молочних зубів або молярів проводиться так:

  • Стоматолог оглядає ротову порожнину, проводить з дитиною розмову;
  • Вводиться місцеве знеболення і при необхідності седація (безпечний і відповідний метод, що дозволяє ввести дитину в стан спокою і сонливості);
  • Проводиться терапія, яка залежить від типу проблеми, індивідуальна в кожному випадку, зазвичай це лікування карієсу, обробка зуба спеціальним складом, пломбування каналів при необхідності і установка пломби.

Пломбування каналів молочних зубів в Києві, а також лікування зубів в цілому проводиться в клініці Euro-Zet. Досвідчені стоматологи відповідально підходять до лікування, роблять все грамотно і професійно, дбають про те, щоб малюк не злякався. Звернення до хороших лікарів - найкраще рішення.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Запишіться зараз
і отримаєте 5% знижку