Герметизація фісур

Герметизація фісур

Герметизація зубів - стоматологічна послуга, яка спрямована на підвищення захисту від карієсу. Спосіб можна застосовувати пацієнтам будь-якого віку. Фісурами називають борозни, розташовані на молярах між горбками. Герметизація фісур у дітей проводиться частіше на постійних зубах, на молочних використовується рідко, так як висока ймовірність стрімкого розвитку карієсу.

Необхідність в «запакуванні» зубів

Ідея «запакування» фиссур виникла через те, що жувальні зуби не гладкі, як інші, а мають поглиблення (тобто фісури).

У поглибленнях збираються шматочки їжі, що призводить до стрімкого утворення патогенної мікрофлори. Результат - розвиток карієсу. З плином часу ці борозенки зменшаться, а тільки поглиблюються.

Герметизація фісур молочних зубів в Києві (або постійних) являє собою гранично легку процедуру, що дозволяє надійно захистити моляри. Під час її проведення борозенки заповнюють силантом - особливим герметиком. В результаті поглиблення згладжуються, частинки їжі не застряють, тому ймовірність розвитку карієсу мінімізується.

Способи «запакування» зубів

Відповідний метод герметизації фісур підбирається після огляду дитини. Причина криється в унікальності конфігурації борозенок кожної людини. Відповідно, способи «задруківки» зуба теж відрізняються. Найбільш затребувані два методи:

  1. Неінвазивний. Це найпростіша і доступна технологія. Її перевага полягає також в невисокій вартості. По суті, процедура зводиться до того, що борозенки заливають герметиком. Необхідності в препаруванні зубів немає. Процедура абсолютно безболісна, анестезію не застосовують. Такий метод доступний для застосування тільки в разі відкритих фісур.
  2. Інвазивний. Його задіють в разі закритих або сильно глибоких фісур, а також при їх нестандартної краплі- або конусоподібної форми. Суть методу полягає в тому, що фісури розкривають, а після цього заповнюють герметиком. Процедура може бути виконана під місцевою анестезією.

До початку задруківки зуба обов'язково проводиться чистка зубів від нальоту, їх підсушування. А на закінчення герметик фіксують під променями УФ-лампи, зуб полірують, щоб він був гладким.

Протипоказання до герметизації фісур

Головне протипоказання - наявність карієсу. При ньому категорично заборонено проводити запечатування фісур. Спочатку потрібно вилікувати карієс, а далі лікар прийме рішення про можливість подальшого лікування.

Інші протипоказання:

  • Наявність зубного каменю;
  • Пігментація зубної поверхні.

Всі перераховані вище протипоказання вважаються відносними, оскільки лікар комплексно оцінить стан і прийме рішення про можливість проведення герметизації. Батькам дитини, якій лікуватимуть зуби таким способом, варто обов'язково переговорити з лікарем на предмет виключення всіх перерахованих вище протипоказань. Стоматолог повинен знати про всі захворюваннях, щоб вибрати потрібні медикаменти і розуміти, як може повестися організм. Герметизацію молочних зубів проводять нечасто зважаючи на стрімкий розвиток карієсу, тому консультація фахівця необхідна.

Навіть якщо відсутні всі протипоказання, слід пам'ятати, що це серйозне лікування. Довіряти потрібно досвідченим стоматологам з клініки Euro-Zet.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Запишіться зараз
і отримаєте 5% знижку