kak-vybrat-zubnuyu-schetku

Як вибрати зубну щітку?

Магазини пропонують величезний вибір зубних щіток. Це ускладнює можливість підбору відповідного варіанту. Більшість людей при виборі враховують тільки зовнішню привабливість або керуються пропозиціями з рекламних роликів. Це не правильнро. Потрібно підбирати виріб по жорсткості, параметрам щетини, особливостям робочої головки і ручки, щоб домогтися і комфорту використання, і ефективності очищення.

Види зубних щіток

Сьогодні відомо чимало модифікацій зубних щіток. Найпоширеніші серед них - це:

  1. Механічна. Підходить всім, зручна, але вимагає більше тимчасових витрат, ніж електрична і ультразвукова. Міняти потрібно кожні 2-3 місяці.
  2. Електрична. Підходить людям, у яких немає гіперестезії, емаль здорова. Щітки добре видаляють наліт і допомагають усунути тверді відкладення на початковій стадії їх формування. У комплекті часто йдуть насадки для чищення м'яких тканин та язика. Окремі моделі можна регулювати за швидкістю. Насадки міняти потрібно кожні три місяці.
  3. Ультразвукова. Забезпечує найбільш ефективне видалення нальоту і затверділих відкладень. У складі можуть бути додаткові насадки, наприклад, для відбілювання. Не підходить при чутливій емалі. Рекомендується використовувати 3-4 рази в тиждень, в інші дні в комбінації з електричною або універсальною.
  4. Ортодонтична - для брекетів.
  5. Іонна. Видаляє наліт, підсилює дію пасти, нормалізує кислотно-лужний баланс. Найсучасніша модель.

Ключові критерії вибору

Перше, на що потрібно звернути увагу - жорсткість. Відповідно до неї виділяють такі види щіток:

  • Дуже м'яка - рекомендована дошкільнятам і дорослим, у яких чутлива емаль або проблемні ясна;
  • М'яка - підійде для чутливих ясен, при кровоточивості, а також вагітним, жінкам в період лактації і людям, що страждають на цукровий діабет;
  • Середня - універсальний вибір за умови здорових зубів і ясен;
  • Жорстка - потрібна курцям, а також людям, чия професійна діяльність стимулює розвиток сильних відкладень;
  • Дуже жорстка - застосовується для чищення протезів або брекетів, купувати потрібно лише за призначенням лікаря.

Далі потрібно звертати увагу на розмір ворсу. Натуральна щетина - не найкраще рішення з огляду на те, що в ній осідають бактерії і залишаються частинки нальоту. Крім цього, вона надто м'яка і не забезпечить необхідний рівень чистки. Хороший вибір - штучний ворс достатньої жорсткості, позбавлений недоліків, наявних у натурального.

Додатково потрібно звернути увагу на розмір. Оптимальний - до 30 мм, чого достатньо для одночасного охоплення 2-2,5 зубів. Придивитися потрібно до розташування щетинок: рівно, під нахилом, різної довжини. Залежно від цього виділяють одно-, двох-, трьох- і багаторівневі моделі. Універсальний вибір - дворівнева щітка, яка дозволяє одночасно чистити зуб з обох сторін.

Відповідальний підхід до вибору щітки - гарантія здоров'я зубів і ясен. Підходьте до підбору з розумом, враховуючи всі рекомендації стоматологів Euro-Zet.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Запишіться зараз
і отримаєте 5% знижку