Споживання напоїв з пластикових пляшок може бути небезпечно для здоров'я

Стоматологічна клініка Euro-Zet надає весь спектр стоматологічних послуг за помірними цінами на Оболоні без вихідних

Пластик, з якого виготовляють пляшки, руйнує емаль дитячих зубів. молочні зуби мають не саму міцну структуру. Навіть мінімальні концентрації фунгіцидів можуть призвести до порушення цілісності емалі у дітей. Справа в тому, що хімічні речовини, що входять до складу пластику, потрапляючи в кров, провокують зміна гормонального фону. Придушення деяких гормонів – одна з причин тонкої зубної емалі.

Найбільш небезпечним з'єднанням вчені називають Бісфенол А. Вже 50 років його активно використовують у виготовленні пластмасових виробів.

Бісфенол А, сам по собі нагадує жіночий гормон естроген. Дослідники з Гарвардської школи громадського здоров'я (HSPH) встановили, що у людей, тиждень пили тільки з пластикових пляшок, вміст бісфенолу А в сечі зросла на 69%.

Нагрівання пластикових пляшечок, яке часто використовують батьки маленьких дітей, призводить до проникнення хімікату у вміст продуктів в небезпечних кількостях.

Дослідження показали, що високий рівень споживання бісфенолу А веде до вроджених дефектів, до проблем зростання і до підвищення ризику захворювань серця і діабету. Харчові продукти з пластикової тари можуть виявитися шкідливими для чоловіків. Речовини, використовувані у виробництві пластикової упаковки, негативно впливають на розвиток статевих органів хлопчиків.

Якщо напої в пластикових пляшках вживає вагітна жінка, це вкрай небезпечно для плоду. Дитина може з'явитися на світ з вродженими дефектами. Вчені припускають також, що бісфенол-А в стані змінити структуру ДНК.

Навіть незначна концентрація бісфенолу-А (наприклад, у пластикових пляшках) здатні привести до збою в роботі гормональних залоз і викликати рак простати.

Якщо концентрація цієї речовини в організмі висока, то в людини підвищується ризик серцевих хвороб, діабету і проблем з печінкою.

Вчені рекомендують батькам не купувати для своїх дітей напої в пластикових пляшках. Краще віддати перевагу скляній тарі.

Українська